Медіа Центр РОЗМАЙ
 
 
главная страница
   
   
ПОШУК :
Untitled Document

Червона рута: десять років, що потрясли…

Починалося все зі знаменитої пісні, всесоюзного супер-хіта 80-х рр. – Червоної рути Володимира Івасюка. Ось він, зовсім юний, разом з молодими ж Назарієм Яремчуком, Василем Зінкевичем …


Ще аж дев'ять років пройде доки у 79му за загадкових, так і не з'ясованих обставин загине у лісі Володимир Івасюк. І аж цілих 18 років доки декілька відчайдушно-романтичних музикантів та поетів задумають влаштувати – фестиваль сучасної пісні. Української пісні. Та де? В Україні! В Україні щербицько-комуністичній, де, попри горбачовський час, все ще панує всесильний КГБ, і де всього українського-національного начальство боїться, як синьо-жовтого прапора, тобто смертельно.
Впізнаєте? Ось сидять музикант Олег Репецький та поет Іван Малкович, обидва вони серед авторів ідеї ЧР; поряд Тарас Петриненко, а ось знаменитий композитор Мирослав Скорик – він також є членом журі фестивалю; а поруч з ним три парубки -– бачите? Перші двоє, це можна сказати, отці-засновники ЧР: Тарас Мельник та Анатолій Калениченко, а цей красень у червоному – Кирило Стеценко.
Отже, ідею придумано. До здійснення її ще далеко – в одному лише Міністерстві культури папери пролежать мало не півроку, бо чиновники перелякалися, що всі пісні мають бути українською мовою. Та Тарас Мельник з товаришами були наполегливими, настирливими – і процес пішов.

Так починається цей 6-серійний документальний фільм, в якому зібрані унікальні архівні кадри з історії Червоної Рути , відео записи виступів всіх найвизначніших учасників перших шести фестивалів, організаторів, музикантів та поетів 80-х років, та зірок майбутнього. Адже Червона Рута – це більше, ніж просто пісня чи музичний фестиваль, це вже історія нашого духу та державності!

Якщо ви хочете подивитися цей фільм, звертайтеся до нас.

 
Україна, 01042, Київ, пров. Новопечерський, 5, “Вістка” Тел/факс (380 44) 583 50 94