ПОШУК:

Untitled Document

4 серпня 2005

Міністру внутрішніх справ УКраїни
Луценку Ю. В.

 
Шановний Юрію Віталійовичу,
 
Журналісти „Медіа-центру „Розмай” провели розслідування, пов”язане з певними проблемами судового законодавства. За основу розслідування ми взяли конкретний приклад – долю заарештованого 2001 року Василя Колесникова (звинувачення у вбивстві). В день затримання його одяг перевірили ультрафіолетовим промінням і не виявили крові. Наступного дня після затримання і допиту оперативними працівниками, перебуваючи в СІЗО, він написав „явку з повиною”, від якої потім відмовився (явка не мала підпису слідчого, який „прийняв” її). Кілька днів після цього з”ясувалося, що проведена в НДЕКЦ експертиза не виявила плям крові на одягу Колесникова, в якому той був у день затримання. Судів протягом всього процесу було кілька, враховуючи можливі апеляційні та Верховний. В травні 2005 року Колесникова було виправдано і звільнено в залі суду („... Колесникова Василя Вікторовича виправдати за статтею 115, частиною першою КК України та статтею 81-ою, частиною 4-ою КК України за недоведеністю його участі у вчиненні зазначених злочинів...”)
Весь цей час – з квітня 2001 до травня 2005 - року Василь Колесников перебував у СІЗО.
У кінці серпня або у вересні на Колесникова очікують ще слухання в апеляційному суді – адже після його виправдання прокуратура подала апеляцію.
На наше прохання правову експертизу цього випадку надав заслужений юрист України Григорій Гінзбург, який докладно виклав свою позицію про неправові методи як затримання Колесникова, так і всього судового процесу.
 
Просимо Міністерство Внутрішніх справ зреагувати на юридичний висновок, зроблений відомим адвокатом.
 
 
 
З повагою
Голова МЦ „Розмай”
Вадим Кастеллі
 
Україна, 01023, Київ, вул. Леоніда Первомайського 9А Тел/факс (380 44) 234 93 64, 234 84 02