Медіа Центр РОЗМАЙ
 
 
главная страница
   
   
ПОШУК :
Untitled Document

Полісся: екологія краси

Велика країна наша, багата красою круч дніпровських та подільських товтр, безкраїх золотавих степів, ласкавих морських світанків та мальовничих полонин Карпат… Та є у нас в Україні куточок, де чарівниця природа, ніби втомившись від трудів своїх прекрасних, прилягла відпочити, на м'якому зеленому килимі, в затишному шатрі розлогих дерев. Пам'ятаєте – як оспівувала цей край безмежно закохана в нього Леся Українка:
Старезний, густий, предковічний ліс на Волині. Посеред лісу простора галява з плакучою березою і з великим прастарим дубом. Галява скрая переходить в куп” я та очерети, а в одному місці в яро-зелену драговину – то береги лісового озера, що утворилося з лісового струмка. Саме озеро – тиховоде, вкрите ряскою та лататтям, але з чистим плесом посередині. Містина вся дика, таємнича, але не понура, - повна ніжної задумливої поліської краси…
Українське Полісся – це досить широка смуга, що простягається із заходу на схід більш ніж на 750 км . Розміщена вона насамперед в басейні річки Прип'яті, на землях України та Білорусі, але також і Польщі та Росії. Українське Полісся – це більше 7 мільйонів гектарів, - майже п'ята частина нашої країни. Тисячі років тому, в доісторичні часи, Полісся було вкрите непроглядними лісами та непролазними болотами. Водилися тут барси та ведмеді, скрізь тупотіли тури і зубри. У ІХ сторіччі нашої ери слов'янські племена, що населяли цю землю, називалися русичами, сіверянами, деревлянами , тобто лісовими людьми, та дреговичами , ніби людьми болотяними. Займалися вони бджільництвом, рибальством, ловили звірів, податі князям сплачували медом та воском, хутром та в'яленою рибою.
Полісся має м'який помірний клімат, рівнинний рельєф, безліч річок та озер, все це формує унікальні природні комплекси з широким спектром біологічного і ландшафтного різноманіття.

Так починається цей фільм, знятий МЦ Розмай у поліських лісах, на річках та озерах, під Чорнобилем… 30-хвилинний фільм зосереджується переважно на екологічних аспектах існування сучасного Полісся, і є в українській та англійській версіях.

Якщо ви хочете подивитися цей фільм, звертайтеся до нас.
 
Україна, 01042, Київ, пров. Новопечерський, 5, “Вістка” Тел/факс (380 44) 583 50 94