ПОШУК:

Гуманізація кримінального судочинства

Хто сидить в українських тюрмах? Злочинці, скажемо ми впевнено. Закоренілі вбивці та бандити? Виявляється, здебільшого ні: 58 % ув'язнених складають люди зі строком покарання до трьох років .
Наші суди людей саджають , навіть не за злісні правопорушення. В результаті в'язниці країни переповнені, грошей на величезну пенітенціарну систему не вистачає, а молоді люди виходять на волю після кількох років моральними та й фізичними інвалідами, і часто готовими справжніми злочинцями.
То що ж, не карати за злочини, хоч би й незначні? Виявляється, можна карати, але не саджати . Цивілізований світ давно застосовує гуманніші форми, альтернативні кримінальному переслідуванню покарань - такі як пробація. А ще існує медіація – позасудове вирішення конфліктів, примирення. В Україні такі речі теж практикуються, щоправда наразі здебільшого як експеримент.
Країні потрібна реформа кримінально-виконавчої системи . Це розуміють і державні органи, такі як Державний департамент України з питань виконання покарань, і громадські організації. Журналісти медіа центру Розмай висвітлюють діяльність, спрямовану на гуманізацію відбування кримінальних покарань, альтернативних позбавленню волі.
 
Читайте матеріали журналістів Розмаю .
 
Проект здійснюється за підтримки
• Міжнародного фонду Відродження
 
Україна, 01023, Київ, вул. Леоніда Первомайського 9А Тел/факс (380 44) 234 93 64, 234 84 02